Меню
Кошик

11 типів розкладних механізмів для диванів – всі переваги і недоліки

До вас часто приходять друзі і залишаються з ночівлею? Приїжджають родичі на вечерю, а прощаються після сніданку, при цьому скаржачись на біль в спині після незручного сну? Або, може бути, ви тільки що купили нову квартиру і туди потрібно підібрати хоча б основне?

Розкладний диван – функціональний, простий і зручний елемент меблів, який можна побачити практично в кожному будинку. Краще почати з нього, а щоб вибрати найбільш підхожий варіант, давайте розбиратися в механізмах, адже механіка, як не крути, є головною частиною будь-якого розкладного дивана: найважливішою і найбільш вразливою.
Каре прямий диван 3-місний розкладний 29130 грн Детальніше

Вибрати зараз

На сьогодні ми можемо нарахувати 11 основних типів механізмів для розкладного дивана (підвидів набагато більше), розгляньмо кожен по черзі. Маючи уявлення про весь доступний сьогодні асортимент, ви зможете вибрати для себе найоптимальніший варіант.

Почнемо з вами з дивана-книжки і його апгрейд-версії "Клік-клак". Швидше за все, у кожного з нас є досвід роботи з цим механізмом: піднімаємо трохи сидіння, відкидаємо назад спинку до клацання, опускаємо сидіння – двоспальне ліжко готове! На відміну від традиційних диванів-книжок, апгрейд має додаткову опцію: стан напіввідкинутої спинки. Тобто, купуючи диван з таким розкладним механізмом, ви отримуєте відразу три елементи меблів: власне, диван, двоспальне ліжко, зручне напівкрісло-напівдиван для відпочинку, читання або перегляду фільмів.

Викочування вважається найстійкішим, воно запросто переносить щоденні трансформації. Якщо ви щасливий власник квартири-студії або однокімнатної квартири, в якій диван грає роль щоденного спального місця, то вам варто звернути свою увагу саме на цей варіант. Якщо говорити образно, то викочування сучасного розкладного дивана чимось нагадує традиційну софу. Даний тип буде ідеальним для дитячої кімнати, тому що не вимагає для успішного складання та розкладання зусиль, спрямованих на піднімання незручних важких блоків.

Якщо вашу нову покупку ви не плануєте використовувати як спальне місце щоночі, але розумієте, що періодично до вас будуть навідуватися улюблені родичі або друзі, можете звернути увагу на розкладний диван з механізмом типу "Дельфін". Тут йде вдосконалена версія викочування: міцно затиснувши петлю в долонях, ви зможете витягнути з-під сидіння додаткову опорну подушку. Звичайно, такий варіант можна використовувати і для постійного сну, але викочування все ж буде міцнішим.

Види механізмів для розкладних диванів

Види механізмів для розкладних диванів

“Єврокнижка” – вельми популярний на сьогодні вид механізму для домашніх розкладних диванів. Щоб розкласти його до стану двоспального ліжка, ви повинні будете з невеликим зусиллям підтягти нижню частину на себе, після чого задню спинку акуратно вкласти в місце, що звільнилося. Абсолютна більшість “еврокнижок” забезпечені речовим кейсом, що дуже зручно для малогабаритних квартир. Але в такому випадку страждає естетика, адже “книжки” без кейса для речей більш витончені і акуратні.

Хоум кутовий диван 3-місний розкладний 37220 грн Детальніше

Цікавим механізмом можна назвати американську і французьку розкладачку. Встановлюється він найчастіше на двомісні розкладні дивани. Тут йде триступеневе розкладання частин дивана:

Повна трансформація відбувається наступним чином:

  • підніміть механізм під кутом мінімум 45 градусів на себе;
  • розгорніть складну частину;
  • встановіть її на ніжки, які “випали” з конструкції.


Американська і французька розкладачки відрізняються здебільшого дизайном, ступенем компактності і міцністю самої конструкції. Американська, інтуїтивно зрозуміло, більш практична, французька – більш витончена і естетична. Першу найкраще буде використовувати для щоденного застосування, другу ж краще залишити для нечастих відвідувань друзів і коханих родичів.

"Акордеон" – такий розкладний диван перетворюється з місця для дружніх посиденьок в повноцінне, рівне спальне місце всього за кілька секунд. Важливо відзначити те, що цей механізм розкладного дивана буде ідеальним для малогабаритних квартир, в яких живе пристрасний прихильник мінімалізму. У зібраному вигляді "Акордеон" займає дуже мало місця, зате після перетворення він стає повноцінним величезним двоспальним ліжком.

Крокуючий або висувний розкладний механізм для дивана "Тік-так" має мало спільного з усіма відомими льодяниками для свіжого дихання, але він запросто може стати для вас таким же необхідним елементом комфортного життя. Спальне місце утворюється після того, як ви трохи піднімете сидіння і відставите його до себе, а потім покладете спинку в місце, що звільнилося. Дуже часто такі дивани з розкладним механізмом забезпечуються ортопедичними подушками, оскільки вони призначені саме для щоденного використання як спальне місце.

“Бумеранг” – непогане рішення для квартир-студій і малогабаритних квартир. Також непогане рішення і для дитячих кімнат. Більшість таких розкладних диванів мають додаткові секції для зберігання постільної білизни або одягу, що дуже зручно. Щоб перетворити місце для відпочинку і перегляду ТБ в повноцінне спальне ліжко, потрібно, доклавши невеликих зусиль, нахилити спинку вниз, придавити її до однорівневого положення з місцем для сидіння. Останнє, що потрібно буде зробити, це опустити додаткову подушку в головах. Диван розкладається швидко і просто, механізм досить міцний для того, щоб використовувати його як стаціонарне спальне місце на кожен день.

"Міленіум" – диван з особливим механізмом. Щоб його розкласти потрібно нахилити спинку вниз, тиснути на неї слід до тих пір, поки вона не складеться книжечкою з нижньою частиною, повністю сховавшись внизу. Після цих маніпуляцій перед вами з'явиться повноцінний ортопедичний матрац, на якому може вміститися ціла дискотека. Але якщо говорити серйозно, то такий механізм для розкладного дивана запросто можна назвати одним з найдосконаліших для використання кожного дня тими, хто бажає спати в комфорті.

Поворотний механізм встановлюється для кутових диванів. Принцип розкладання зрозумілий інтуїтивно: довша частина, вертикальна паличка умовної літери Г (з якою ми можемо порівняти цей елемент меблів) окресливши півколо, повертається до горизонтальної палички умовної літери Г. В результаті ми отримуємо двоспальне ліжко з невеликим "вушком" у головах. Це непоганий вибір для віталень, два в одному: хороший диван для відпочинку та несподіваного або очікуваного візиту дорогих друзів і родичів.

Останній механізм, на якому ми б хотіли зупинитися, це – трирівневий трансформер. Розкладається трирівневий диванний механізм за 5 етапів: знімаються декоративні елементи, знімається фіксація застібки на сидінні, вилучаються опори, далі це саме сидіння трохи піднімається вгору, після чого опускається вниз до рівня підлоги. Приблизно такі ж маніпуляції проводяться і зі спинкою. Ми немов розгортаємо рулетик. Такий складний і незвичний диванчик буде просто чудово виглядати у вітальні або передпокої, але використовувати його постійно як основне стаціонарне спальне місце краще не варто. По-перше, для того щоб його розібрати, потрібно витратити не кілька секунд, як в більшості інших випадків, а як мінімум хвилину-півтори, а по-друге, він менш стійкий до навантажень, ніж класична "Книжка", викочування, той же "Дельфін", "Акордеон" або король всіх розкладних стаціонарних диванів "Міленіум".

Вест кутовий диван 4-місний розкладний 51110 грн Детальніше
Наші товари
Лайф кутовий диван 3-місний розкладний
37470 грн
Каре прямий диван 3-місний розкладний
29130 грн
Вест кутовий диван 4-місний розкладний
51110 грн
Елана прямий диван 3-місний розкладний
29410 грн
Залишіть свій коментар
Більше надихаючих статей