Меню
Кошик

Килими в скандинавському стилі: як вибрати?

Остін столик журнальний 2040 грн Детальніше
Пайн вішалка 3120 грн Детальніше
Ноа прямий диван 2-місний 14120 грн Детальніше
Ноа Крісло 8800 грн Детальніше

Вибрати зараз

Скандинавія – це північна природа казкової краси: кришталево чисті гірські озера і річки, гори, покриті шапками снігу, багатовікові ліси, глибокі затоки океану, що врізаються в сушу, льодовики і вулкани, полярні ночі. Пейзажі суворі і прекрасні одночасно. Але жителі регіону пристрасно і глибоко їх люблять. І надихаються ними, створюючи інтер'єр у власних будинках. Використовують матеріали, типові для свого регіону, зокрема, дерево, застосовують традиційний декор, ну і, звичайно, обов'язково килими. У скандинавському стилі немає жорстких правил стосовно того, яким цей килим повинен бути. Стиль живий і індивідуальний, його безглуздо розбирати на деталі, краще зрозуміти саму суть.

2
Бенд подушка 940 грн Детальніше
Лейк столик журнальний 60 1880 грн Детальніше
Modena Coast Килим 6000 грн Детальніше

Вибрати зараз

Килим в скандинавському стилі: вінтажний і сучасний, яскравий і лаконічний

Килим необов'язково повинен з'явитися в інтер'єрі відразу. Його можна вибрати і купити через певний час. Спочатку варто розставити меблі, а потім, через кілька місяців, а може, і років, добрати інші елементи, в тому числі і килим. Скандинавський стиль еклектичний, міксує вінтаж і сучасність. Він зав'язаний на ідеї, кольорах і фактурі. Не випадковий в скандинавському стилі і білий колір. На його тлі навіть темний Artwork виглядає цікаво, органічно. Білий колір об'єднує, приховує недоліки, наповнює приміщення світлом. Але без яскравих кольорових вставок стиль в'яне. Тому і є обов'язковими кілька відкритих відтінків. Вони служать акцентами. Але великі ділянки стін або масивні меблі не підходить для цього. А ось скромний килим Flore Illusion цілком. Він незримо створює відчуття теплоти і затишку.

3
Санленд крісло 11880 грн Детальніше
Фолк столик журнальний 50 1760 грн Детальніше
Modena Coast Килим 6000 грн Детальніше

Вибрати зараз

Килим в скандинавському стилі – не просто функціональний предмет, а ще елемент декору. Як і будь-яка прикраса, треба знати, як його вибрати, враховуючи розмір, колір, фактуру. Нагадаємо, що для скандинавського стилю характерні світлі холодні відтінки:

  • блакитний;
  • сірий;
  • зелений;
  • коричневий.

Тому підійдуть килими відповідних відтінків, необов'язково дуже світлих. Хоча далеко не темний візерунчастий India Kristal також буде доречним. І боятися за його охайність не варто, адже виготовляється він з нанесенням спеціальних просочень: йому не страшний бруд.

Вдало в інтер'єрі скандинавського стилю виглядає килим з лаконічним геометричним візерунком, як, наприклад, Milano Space. Якщо все ж хочеться чогось яскравішого, варто вибрати виріб з абстрактним кольоровим малюнком. Наприклад, килим Flore Illusion. До речі, щоб зберегти первісний стан купленого килима, чистіть його щіткою або пилососом в щадному режимі. Час від часу пилососьте з виворітного боку.

Лейк столик журнальний 60 1880 грн Детальніше

Вибрати зараз

Скандинавський килим – теплий, затишний, традиційний і завжди актуальний

Килим в скандинавському стилі – це ціла історія зі своїми традиціями і особливостями. Спершу його робили вручну з товстого і кудлатого ворсу, прикрашаючи абстрактними геометричними візерунками. Але частіше він був однотонним: бежевим, жовтим, сірим. Килим вішали на стіну для ізоляції або використовували як ковдру, щоб хоч якось перезимувати. Трохи пізніше його спустили на підлогу. До речі, розміщували килим ворсом вниз. Лицьова частина була безворсовою. Крім такого простого утилітарного призначення була у нього ще й важлива культурна роль. Традиційні килими в скандинавському стилі використовували в шлюбних церемоніях. У подібні вироби, крім автентичних місцевих символів, гармонійно вплітали східні мотиви. Ближче до нашого часу килими стали плоскішими, оскільки їх вже не плели, а ткали, вони були безворсовими. Їх стали прикрашати гобеленами. Вражає увагу до деталей і обробка кольору, підхід до геометрії і теорії ліній. Вважається, що доглядати і утримувати в чистоті такий килим простіше.

Сучасні килими в скандинавському стилі відомі у всьому світі. Вони як і раніше мають стримане забарвлення і спокійні відтінки. Домінують монохромні, бежеві, жовті й сині тони. Хоча допустимі і нетипові зразки, наприклад, зі східними мотивами, які служать яскравим акцентом в холодній гамі суворого північного інтер'єру. Сучасні килими в скандинавському стилі різноманітні і до того ж універсальні, гармонійно доповнять будь-яке приміщення.

Кошлатий яскравий килим в скандинавському стилі добре компенсує суворі холодні елементи дизайну. Він надає відчуття тепла і кольору, створює затишний будинок. Ефектно виглядає в сучасній квартирі килим в скандинавському стилі з геометричною композицією. До слова, галереї та дизайн-студії по всьому світу вкладають великі кошти в купівлю виробів від кращих місцевих майстрів. Попит на них пов'язаний з підвищеним інтересом з боку декораторів, колекціонерів і споживачів. Ми не претендуємо на таку високу оцінку, але вибрати цікавий варіант у нас можна завжди.

Близький до природи, практичний і натуральний – все це скандинавський килим

Хоча килим в скандинавському стилі не є автентичною традицією, зате служить важливим засобом художнього самовираження. Ми ж з вами знаємо, що місцевий народ надихався природою і її краєвидами. І, до речі, продовжує це робити. Ми теж дотримуємося цієї традиції. Якщо придивитися і пофантазувати, на якомусь можна побачити весняний сніг, який подекуди оголив вологу чорну землю, на якомусь – зграйку птахів на тлі холодного неба або темні сліди тварин на снігу.

А ще ми з вами пам'ятаємо, що скандинавський стиль – максимально практичний. Практичність – принцип базовий і стосується всього, навіть простоти прибирання. Тому в скандинавському інтер'єрі немає килимів, які лежать від стіни до стіни. До них залишається вільний доступ, щоб було легко почистити або згорнути, а також віддати в хімчистку. Інтер'єр в скандинавському стилі світлий і повітряний. Але що робити, якщо в кімнату потрапляє не так багато денного світла, як хотілося б? В такому випадку варто вибрати світлий килим, наприклад, Milano Space 01. Тут переважає бежевий. Але є й інші відповідні відтінки: пісочний, сірі, оливкові. Хоча допустимі й темно-сірі, сині і навіть чорні тони, але малими дозами.

Килим в скандинавському стилі – екологічний і натуральний. Так, в його складі є певний відсоток синтетики, але вона робить виріб довговічним і стійким до активного користування. Але все ж основа наших виробів – бавовна. Килим в скандинавському стилі природний, не переобтяжений кольором. Він робить інтер'єр живим, легким і цікавим. І не зіпсує навіть заздалегідь сплановану, гармонійну і закінчену обстановку. Килим в скандинавському стилі завжди виглядає сучасно, залишається актуальним на довгі роки. Він для тих, хто хоче, щоб інтер'єр був затишним, лаконічним і душевним. Він відповідає поняттю хюґе, яке зображає прагнення до комфорту і щастя в дрібницях.

Чому ще ми рекомендуємо купити килим у скандинавському стилі? Не через популярність. А завдяки людяності стилю. Такий килим для людей, а не для іміджу і статусу. Ним приємно і комфортно користуватися. Не потрібно витрачати величезні гроші, а потім боятися ступити, впадати в жах, якщо раптом щось пролилося. Та й з килимом в скандинавському стилі природа стає ближчою, а цього так часто не вистачає в великих містах.

Залишіть свій коментар
Більше надихаючих статей