Меню
Кошик

Диван на балкон – як правильно вибрати тип, модель, оббивку

На балконах в сучасних будинках, за умови грамотного підходу і розуміння своїх потреб, можна організовувати комфортабельні куточки для відпочинку або роботи. На щастя, вже давно зникла совдепівська тенденція перетворювати балкон або лоджію в тісне і незатишне сховище всіляких речей – від консервації до велосипедів і старого мотлоху. Якщо у вашому будинку балкон за розмірами перевершує середні показники і немає потреби споруджувати там комору, ви елементарно легко можете розширити житловий простір завдяки використанню площі балкона.

диван на балкон

Вибрати зараз

Лаунж-зона з диваном на балконі – основні переваги

Балкон – це дуже приємний бонус до корисної житлової площі квартири. Так чому б не використати його максимально ефективно? Розглянемо коротко, які плюси гарантує нам розміщення комфортабельної кушетки або дивана на порожній поки додатковій території? Перерахуємо лише кілька основних:

  • Багатофункціональність. Диван може використовуватися як зона для приємного проведення часу і як місце для зберігання речей (потрібно лише купити модель з містким ящиком під сидінням).
  • Незрівнянний візуальний ефект. Стильні 2-місні дивани в мінімалістичному дизайні трансформують нежитлове приміщення, наповнюючи його атмосферою, ідеальною для релаксації.
  • У квартирі з'являється ще одне повноцінне спальне місце. А якщо лоджія досить простора, так що крім дивана в ній знайдеться місце для столика, невеликої шафи або стелажа, крісла, то нежитлова площа перетворюється в додаткову кімнату, використовувати яку можна на свій розсуд.

Досить встановити якісні склопакети, вибрати маленький акуратний і стильний прямий диван, компактний столик і насолоджуватися перевагами такого вибору – влаштовувати з друзями чаювання, працювати з ноутбуком, відкинувшись на м'яку спинку, читати книги або просто спати.

Як правильно вибрати диван на балкон – ключові критерії і нюанси

Логічно, що головним критерієм вибору стануть габарити приміщення, але орієнтуватися тільки на довжину і ширину майбутньої зони відпочинку недостатньо. Плануючи купити диван, слід зосередитися на таких моментах:

  • загальний розмір виробу і площа спального місця;
  • форма (прямий, кутовий);
  • дизайн (стилістичне рішення);
  • функціональність;
  • якість і експлуатаційні характеристики оббивки;
  • якість наповнювача;
  • наявність механізму трансформації і його тип.

Але найважливішим питанням, яке потрібно вирішити задовго до того, як вибирати меблі, залишається призначення балкона. Щоб грамотно опрацювати дизайн приміщення, необхідно відштовхуватися від його специфіки.

Чи збираєтеся перетворити лоджію в ще одну спальню? В такому випадку краще вибрати компактну модель, благородних форм, комфортну, але без надмірностей, нерозкладну або зі зручним і надійним механізмом трансформації. У типових квартирах нових багатоповерхівок в лоджії диванчик без підлокітників розміщують біля торцевої стіни, щоб розкладався він уздовж приміщення (популярні механізми – “акордеон”, “єврокнижка”, “викочування”, “розкладачка”. При цьому важливо так підібрати габарити виробу, щоб в розкладеному вигляді спальне місце не закривало вхід. Якщо балкон просторий, прямий 2-місний диван відмінно стане і біля стіни навпроти засклених вікон, а перед ним займуть свої законні місця журнальний столик і пуф.

Потрібно організувати спальне місце для дитини? У довгих вузьких лоджіях традиційно ставлять маленькі дитячі диванчики з одним підлокітником або помірно широкі розкладні крісла.

Для балконів-терас із великою площею, які потроху перестають бути рідкісною дивиною в сучасних житлових будинках, як заміських так і міських, вибір м'яких меблів вже взагалі не обмежений – сміло можна купити кутову модель, габаритний чотиримісний диван і вибрати будь-який механізм трансформації для розкладних моделей.

З яких матеріалів мають виготовлятися ​​м'які меблі для балкона

Найважливіший критерій вибору м'яких меблів, який формує естетичне сприйняття, що впливає на рівень комфорту і термін служби виробу, – це оббивка. Необхідно взяти до уваги, що температура на балконі буде нехай незначно, але нижчою, ніж в житлових кімнатах (якщо він утеплений не ідеально, то там може бути не тільки холодно, а й сиро). Додаткове навантаження на оббивку створює і регулярне провітрювання – на поверхню дивана осідає вуличний пил. Ще одну небезпеку становить собою вплив ультрафіолету в сонячні дні. Таким чином, коли перед вами стоїть мета – вибрати диван на балкон, перше завдання – знайти оббивку з такими характеристиками:

  • вологостійкість;
  • стійкість до вигорання;
  • легкість в догляді;
  • стійкість до коливань температурних режимів.

На сухих утеплених балконах оптимально використовувати текстильну оббивку з велюру, мікровелюру і рогожки, які володіють високою зносостійкістю і легко чистяться за потреби. А щоб взагалі не турбуватися про вологу і пил, можна вибрати диван з оббивкою з екошкіри. Особливе місце серед тканин для балконів і лоджій займаю тканини Easy clean, які легко чистяться і є зносостійкими.

Важливий момент – це наповнювач м'яких меблів, який визначить рівень комфорту в експлуатації і довговічність виробу. Важливо, щоб "начиння” не поглинало вологу, не накопичувало пилу та інші забруднення. Саме такими якостями можуть похвалитися ППУ і пружини.

До каркаса балконних меблів теж пред'являються серйозні вимоги – деревина повинна бути ідеально просушеною, а фанера – міцною. Якщо ви впевнені у високій якості елементів каркаса (а це можливо лише в тому випадку, якщо ви купуєте меблі солідного виробника), вам не доведеться турбуватися про довгий термін служби виробу, його стійкість до усадки або деформації. відмінним прикладом є виробник Wowin, який надає 10 років гарантії на каркаси своїх м'яких меблів.

Як вибрати диван для маленького балкона

Скромні площі більшості балконів – не привід відмовлятися від такої приємної розкоші, як диванчик або кушетка. Нехай повноцінний габаритний зразок там просто не поміститься, але, на щастя, сучасні меблеві бренди тішать покупців неймовірним асортиментом виробів, призначених для вирішення найрізноманітніших завдань.

Перед купівлею обов'язково ретельно виміряйте площу ділянки, де мають стояти меблі, а також зробіть ще пару важливих вимірів – ширину і висоту дверного отвору.

Популярні варіанти для маленьких балконів:

  • м'які меблі, які розбираються на модулі;
  • прямі дивани з розміром сидіння близько одного метра;
  • диванчики або кушетки з посадковим місцем мінімальної глибини;
  • моделі з компактними спинками і плоскими підлокітниками або взагалі без них.

Бажано відразу визначитися і з формою виробу, яка також залежить і від габаритів, і від планування кімнати. Про кутові варіанти доведеться забути, але різноманітність форм прямих диванів дозволить втілити будь-які дизайнерські задуми зі створення гармонійного простору для відпочинку. Що стосується стилістики м'яких меблів для житлового балкона, то вона може підтримувати загальний стиль інтер'єру квартири або ж виступати в опозиції до нього. У будь-якому разі, краще обрати лаконічні моделі в скандинавському стилі (мінімалізм) або неокласику, її прості чисті лінії, відсутність об'ємних деталей, зайвого декору, пишних подушок, а також нейтральна колірна гамма ідеально підходять для оформлення простору на балконі.

Щоб вибрати зручний і комфортний маленький диван на балкон і не розчаруватися у своїй покупці, орієнтуватися слід на такі фактори:

  • габарити приміщення та особливості планування;
  • специфічне призначення балкона;
  • напрямок розкладання дивана (вперед або в сторону);
  • надійність і простота механізму трансформації;
  • дизайн без об'ємних деталей.

Зверніть увагу – якщо за габаритами розкладний диван (з напрямком трансформації вбік, а не вперед) поміщається на балконі, але буквально впритул, так що ширина ложа не дозволить людині стати поруч, то скласти таку модель назад буде важко.

Підбиваємо підсумки – короткі рекомендації щодо вибору м'яких меблів для лоджії

Озброївшись п'ятьма простими та короткими рекомендаціями фахівців, вам буде набагато простіше вибрати надійний, зручний і якісний диван на балкон:

  1. Вибирайте зносостійку оббивку (рогожка, мікровелюр, мікророгожка), а найкраще тканину з колекції Easy clean.
  2. Наповнювач повинен володіти високою стійкістю до дії несприятливих чинників (поєднання ППУ і пружин).
  3. Нейтральний лаконічний дизайн завжди кращий за об'ємну і громіздку "красу".
  4. Враховуйте особливості механізму трансформації і розміри спального місця (повинен залишатися вільний простір для знаходження однієї людини).
  5. Вбудований ящик для зберігання білизни точно не буде зайвим.

Приємного вибору і вдалих покупок!

Залишіть свій коментар
Більше надихаючих статей