Меню
Кошик

Матрац для підлітка: який кращий, як вибрати і де купити

Підлітковий період, початок якого припадає на вік 10-11 років, стане в житті кожної молодої людини справжнім випробуванням. Зовнішні зміни — лише вершина айсберга, за ними стоїть бурхливий розвиток і напружена діяльність нервової, ендокринної, серцево-судинної систем, триває активне формування скелета, збільшується вага. Саме в підлітковому віці ортопеди часто діагностують сколіоз — викривлення хребта, прогрес якого веде до множинних проблем в організмі. Турбота про якість життя і сну підлітка вбереже його від болів в спині, розвитку захворювань, допоможе у формуванні красивої постави. Ось чому правильно вибрати й купити комфортні і корисні ортопедичні матраци для підлітків — завдання вкрай важливе і відповідальне.

Вибрати зараз

Прислухавшись до зібраних в статті порад і рекомендацій фахівців, а також ознайомившись з основними видами матраців та їхніми особливостями, ви без зусиль підберете потрібний варіант. Тим більше, що замовити якісний товар для підлітка можна онлайн, довіривши свій вибір надійним виробникам і солідним інтернет-магазинам з величезним асортиментом.

Загальні рекомендації, як грамотно вибрати підлітковий матрац

  1. Вибирайте моделі високого або середнього ступеня жорсткості. З урахуванням того, що формування хребта відбувається більшою мірою уві сні, рівна і тверда поверхня життєво необхідна. Помірно жорсткий матрац для підлітка, виконаний з високоякісних, пружних гіпоалергенних матеріалів (щільний пінополіуретан, холло- і струттофайбер, натуральне кокосове волокно тощо) — оптимальний вибір. Твердий матеріал може бути доповнений шаром еластичної піни, меморіксом, латексом, щоб трохи знизити жорсткість.

  2. Найбільш практичний варіант — двосторонні моделі, де одна поверхня буде жорсткою, а друга — м'якшою. Таким чином можна досягти потрібного комфорту і чергувати поверхні залежно від потреб і побажань.

  3. Вибирайте безпружинні підліткові матраци або моделі з незалежними пружинними блоками. Ефект "гамака", коли пружини під тиском тіла проминаються посередині і деформують поверхню, шкідливий для спини дитини, особливо, якщо його вага більша за середню. Незалежні, точкові пружини забезпечать рівномірний розподіл ваги, так що матрац для підлітка повторить контури його тіла і будь-яке положення виявиться анатомічно правильним.

  4. Обов'язково враховуйте вагу і зріст підлітка. Для діток стандартної комплекції з вагою близько 50-60 кг підійдуть абсолютно будь-які помірно жорсткі варіанти, але підліткам, вага яких наближається до 80-90 кг, потрібна особлива турбота. Надійну підтримку їм забезпечать жорсткі безпружинні матраци або вироби з посиленими пружинами. Що стосується зросту, то більшість покупців планує відразу брати стандартний дорослий розмір, якого точно вистачить на найближчі років п'ять і більше.

  5. Екологічність і безпека — фактори вибору, які категорично не можна ігнорувати. Тому намагайтеся купити вироби з натуральним наповнювачем (хоча б частково) або його гіпоалергенною заміною. Штучний латекс, струттофайбер і холлофайбер цілком можуть замінити койру, вони також безпечні, не поглинають запахи і швидко висихають в разі намокання.

  6. Якщо у дитини є проблеми зі здоров'ям (порушення обміну речовин — часте явище у підлітків), присутні регулярні болі в шийному відділі хребта або в спині, з приводу вибору ступеня жорсткості слід проконсультуватися з лікарем. У разі, коли терміново потрібна дорога жорстка модель, а ви обмежені в засобах, можна купити мініматрац, топпер або футон, щоб з його допомогою змінити рівень жорсткості ложа.

  7. Доцільно буде віддати перевагу моделі з антибактеріальним і антиалергенним наповнювачем. Зверніть увагу також на поверхневий шар виробу — текстиль повинен бути щільним, приємним на дотик, зносостійким і з бездоганно виконаними рядками.

Що потрібно знати про рівень жорсткості, вибираючи матрац для підлітка

Думки педіатрів усього світу сходяться в одному питанні — м'які матраци не підходять дітям будь-якого віку, від народження і до закінчення школи. Втім, і найжорсткіший варіант для підлітка купити варто тільки за рекомендацією лікаря. Якщо ж спеціальних вказівок немає, хороший вибір — це помірно жорсткі або середньо-жорсткі варіанти.

Вибрати зараз

Відразу відзначимо, що матрац для підлітка повинен бути понад 12 см завтовшки. Вага молодої людини вже досить істотна, так що для досягнення ортопедичного ефекту цієї рекомендації варто дотримуватися неухильно.
М'яке ліжко не допоможе формуванню правильної постави і м'язового корсета. В ідеалі, краще відправитися разом з дитиною в спеціалізований магазин і провести там "польові випробування" — спробувати вироби з різним ступенем жорсткості на ступінь максимального комфорту. Запропонуйте дитині полежати на кожному ліжку від 5 до 10 хвилин, цього часу достатньо, щоб зробити висновки про зручність користування. Визначившись з тим, який матрац купити, ви завжди можете знайти в інтернеті найвигідніші ціни або потрапити на знижки і розпродажі. Взяти по акції якісний і довговічний товар хорошого бренду — за фактом єдина розумна економія, оскільки придбання дешевої продукції від сумнівних виробників нерідко обертається серйозними розчаруваннями і фінансовими втратами.
Вибираючи рівень жорсткості, не забудьте, що для користувачів з особливо великими габаритами краще відразу взяти матрац з посиленням і підвищеним рівнем жорсткості. Якщо ж у підлітка діагностовано будь-які порушення розвитку хребта, за рекомендацією лікаря варто купити спеціальну лікувальну модель.

Пружинний або безпружинний — який підлітковий матрац кращий

Ортопедичні матраци для підлітка повинні мати рівну, помірно тверду, пружну поверхню, здатну запобігти порушенню розвитку і викривленню хребта. Які вироби найкраще справляються з цією найважливішим профілактичним завданням?


Матраци на основі незалежного пружинного блока

У такому виробі внутрішня частина складається з безлічі відокремлених пружин, кожна з яких упакована в окремий чохол з міцного якісного матеріалу. Чохли або "кишеньки" згодом з'єднуються один з одним. Зовні пружинний блок покривається еластичним пінополіуретаном та іншими матеріалами (латекс, кокос) різного ступеня щільності.


Дана схема забезпечує в експлуатації серйозні переваги в порівнянні зі стандартними пружинними блоками:

  • є анатомічно правильною (підлаштовується під всі вигини тіла), що забезпечує м’язам якісніше розслаблення, а відпочинок більш продуктивним;

  • коливальні рухи відчутні тільки локально, а не по всій площі ліжка;

  • перешкоджає стиранню тканини;

  • є профілактикою низки хвороб спини і суглобів;

  • має еластичність і міцність;

  • практичний, забезпечує відмінний вологообмін;

  • гігієнічний і довговічний.

Вибрати зараз

Оскільки система незалежних пружин запобігає просіданню виробу, він довго служитиме. Серед відносних недоліків можна вказати вищу вартість і чутливість до миттєвих навантажень. Це означає, що при порушенні правил експлуатації (наприклад, регулярні інтенсивні стрибки на матраці) показник довговічності знизиться.


Підліткові безпружинні матраци

Зараз можуть використовуватися найрізноманітніші матеріали для безпружинних матраців — від жорсткої койри до високотехнологічної Memory Foam, що володіє здатністю "запам'ятовувати" контури тіла свого власника і буквально за хвилину відновлюватися, коли підліток встає з ліжка.

Специфіка і порядок чергування шарів з різних наповнювачів визначає конкретні властивості виробу. Латекс під шаром койри зробить ложе жорстким, але пружним, якщо ж їх поміняти місцями, вийде вже середній ступінь жорсткості.


Головні плюси безпружинних моделей:

  • висока міцність — в якісному виробі ламатися просто нема чому (низькоякісний може проминатися і кришитися);

  • термін служби до 15 років;

  • абсолютна безшумність через відсутність пружин;

  • еластичність, практичність, гігієнічність;

  • високі ортопедичні властивості.


До мінусів потрапляє тільки висока ціна ортопедичних безпружинних матраців і обмеження щодо ваги (не більше 120 кг), що, втім, не стане недоліком при виборі виробу для підлітка.


Залишіть свій коментар
Більше надихаючих статей