Меню
Кошик

Стиль джапанді: що це і як оформити в ньому квартиру

Коли зустрічається Схід і Захід, виходить щось особливе. Так сталося і з джапанді – стилем, заснованим на скандинавській практичності і японській простоті. У скандинавів він взяв впорядкованість і любов до натуральних матеріалів, у японців – тягу до стриманості, зрозумілості і мінімалізму. Навіть його назва – Джапан + сканди – вдале поєднання слів.

стиль джапанді

Вибрати зараз

Щоб оформити інтер'єр в стилі джапанді, потрібно дотримуватися кількох правил:

  1. Функціональність. Дизайн важливий, але він не переважає над функціональною складовою. Але і жертвувати практичністю заради краси не варто.
  2. Простота форм. В інтер'єрах джапанді логічно поєднуються прямі лінії і округлі форми. Вишуканих, хитромудрих фігур тут немає – тільки лаконічність і простота.
  3. Низькі меблі. Вони часто зустрічаються в джапанді. Така традиція прийшла зі східних інтер'єрів. Проте, користуватися такими меблями приємно і зручно. Ви легко сядете на диван в стилі джапанді і також швидко встанете з нього.
  4. Мінімум декору. Дуже прикрашати інтер'єр не варто, джапанді тяжіє до мінімалізму. Можна хіба що живі рослини розставити і акуратний стриманий живопис розвісити.
  5. Однотонний фактурний текстиль. Стиль джапанді залучає однотонний текстиль, фактурний і максимально наближений до натурального.

У світлих і просторих приміщеннях переважає не декор, а матеріали. Подібним чином реалізується базовий постулат мінімалізму: «чим менше, тим краще». Центральне місце в естетиці джапанді займає дерево. Його тепло і позачасовий характер гармоніюють з характерними для японського інтер'єру предметами: рослинами, низькими шафками у світлих тонах, виробами з бамбука. У нас знайдуться відповідні колекції меблів (наприклад, диван “Ізи”, крісло “Ноа”), які відрізняються природністю, міцністю і довговічністю. До того ж, ми пропонуємо багату палітру оббивних тканин, що відтворює природні відтінки.

Природність і контраст – секрет успіху інтер'єрів в стилі джапанді

Стиль джапанді тяжіє до натуральності. Він орієнтований на базові, нейтральні тони, колірну гамму різних порід дерева. Але це не означає, що погляду немає за що зачепитися, а інтер'єр в такому стилі нудний, здається якимось неприродним і «стерильним». Секрет успіху – в контрастності. Але як це виходить у джапанді? Вся справа в рисах скандинавського і японського мінімалізму. З одного боку, скандинавський дизайн – це мікс світла, натурального дерева і пастельних тонів. З іншого боку, японський стиль з його насиченою колористикою. Для останнього характерне забарвлене дерево з акцентами чорного і червоного. Тому в здебільшого стіни кімнат в стилі джапанді насичено-темні. Контраст досягається використанням диванів світлих тонів. Але і без життєрадісних вкраплень такий інтер'єр неможливий. Яскраві акцентні деталі повинні бути, але дозовано, наприклад, у вигляді крісла або пуфа.

До особливостей злиття японського і скандинавського стилів відносяться композиції, в яких білі, сині і бежеві тони вживаються з темнішими меблями. Так утворюються кімнати «дзен», де головну партію відіграє світло, а декор практично відсутній. Проте, аксесуари в інтер'єрі є. Саме вони дають відчуття завершеності і домашнього тепла. Акцентні деталі скандинавів створюють комфорт. Це, наприклад, пишні подушки, недбало кинуті на диван або крісло. Акцентні предмети в японському стилі більш утилітарні: це вази або ширми. Ідеально, якщо кімнати джапанді містять і ті, і інші елементи. І пам'ятайте: їх дуже небагато.

Поєднання меблів різних стилів – не еклектика, а філософський погляд на світ

Меблі в скандинавському і японському стилях яскраві і впізнавані. Навіть ті, хто ніколи не цікавився дизайном інтер'єру, легко визначать приналежність кожного предмета. А при створенні інтер'єру джапанді бажано поєднувати меблі того й іншого стилю. Пропонуємо взяти за основу одну з наших колекцій. Вона зроблена з дерева, виглядає лаконічно і стримано. Доукомплектувати її можна більш витонченими меблями в стилі японського мінімалізму. Присутність в оселі таких предметів дасть відчуття гармонійної контрастності. Змішуйте дерево різних тонів, поєднуйте предмети з прямими і вигнутими лініями.

Очевидно, що джапанді – це той випадок, коли поєднання двох стилів є кращим, ніж сліпе слідування одному. Це не еклектика, а глибоке поєднання мінімалізму і східної філософії. Коли природні недосконалості перетворюються практично в ідеал. А що може бути геніальнішим за природу? Джапанді хоч і новий напрямок, але, швидше за все, затримається надовго.


Залишіть свій коментар
Більше надихаючих статей