Меню
Кошик

Чистка диванів у домашніх умовах — легко позбавляємося від плям

М’які меблі — що може бути більш затишним? М’які крісла, пуфики, канапи — усе це допомагає звичайній оселі перетворитися в справжню зону комфорту й місце відпочинку. Але, крім декоративної функції, і, власне, елементу комфорту, дивани — це одне з найбажаніших місць проживання для всіляких грибків і плісняви, вовни тварин… І, погодьтеся, таке сусідство в диванах не можна назвати приємним. А які різноманітні можуть бути на них плями!

Хімчистка дивана в домашніх умовах

Вибрати зараз

Зазвичай рекомендується раз на сім днів проводити легку чистку дивана і, як мінімум, раз на місяць — хімчистку. І зовсім в ідеалі цими завданнями мають завідувати спеціально навчені люди зі спеціально призначених для виконання чищення м’яких меблів в дома організацій. Хімчистка диванів в домашніх умовах від професіоналів — це щось з ідеального світу, а ми живемо у світі реальному. А тому, щоби не розводити в себе бруд і не наражати на небезпеку здоров’я всіх мешканців, ми маємо навчитися тому, як робити суху чистку і глибоку хімчистку дивана вдома своїми руками. Власне, як ви вже зрозуміли, про це ми з вами й будемо говорити. Тому, дорогі друзі, сідайте зручніше, — і ми починаємо!

Хімчистка дивана в домашніх умовах — видаляємо пил

Мабуть, найчастіше ми зустрічаємося з необхідністю сухого чищення диванів в домашніх умовах, тобто з видаленням пилу. Адже, як би акуратно ви не користувалися своїми м’якими меблями, однаково від пилу вам їх захистити не вийде. Звичайно, є один спосіб — використання герметичних целофанових чохлів. Але навряд чи хтось буде практикувати такі лайфхаки.

  • Перше, з чого потрібно почати сухе чищення дивана в домашніх умовах, — це добре пройтися по ньому пилососом на максимальному режимі.
  • Наступне, що варто зробити в непростій справі хімчистки, — це повністю накрити прямий диван або по частинах кутовий білим трохи вологим простирадлом і гарненько його вибити. Взагалі, простирадло для чищення диванів може бути будь-якого кольору, але на білому ви відразу побачите результат, а крім того, воно точно не забруднить оббивку.
  • Останнє — пройтися по всій площі трохи вологою м’якою губкою. Якщо тканина дозволяє, можете вимочувати її у воді з розчиненим кондиціонером для полоскання білизни.

Звичайно, ми розуміємо, що зараз йде мова про хімчистку диванів в домашніх умовах з тканини або алькантари. Якщо ми говоримо про м’які меблі зі шкіри або екошкіри, то другий етап можна сміливо пропустити, а кондиціонер для полоскання білизни тут замінять спеціальні засоби для догляду.

Чистка диванів вдома — позбавляємося від слідів їжі

Мабуть, сліди від їжі впевнено посідають друге місце за поширеністю після пилу. І добре, якщо це якісь крихти від печива або, нехай буде, пролитий чай. Але якщо ми говоримо про жирні томатні піци, червоне вино, пролиту чорну каву — тут може знадобитися хімчистка дивана в домашніх умовах від професіонала. Звичайно, якщо не встигнути вчасно. Але якщо ви встигли, то навіть позбутися таких складних плям шанси дуже непогані. Отже, хімчистка диванів в домашніх умовах своїми руками — позбавляємося від слідів їжі.

  • Жирні сліди — відразу ж посипати пляму товченою крейдою. Якщо її немає, можете скористатися глюконатом кальцію або білим сорбентом. Через брак останніх двох — використовуйте дитячу присипку або звичайну кухонну сіль. Але, пам’ятайте, що з крейдою ніщо не зможе зрівнятися. Повторіть процедуру як мінімум рази три-чотири. Після цього відразу ж обробіть усе це рідиною для миття посуду.
  • Чорний чай або кава — чистка диванів вдома від таких забруднень досить складна, але для нас немає нічого неможливого. Правда? Отже, потрібно діяти негайно. Берете стружку твердого мила або, якщо такого немає, рідке мило. Але краще все-таки обійтися стружкою. Наносите її порціями на пляму, трохи тримаєте, видаляєте чистою тканиною, промокає. Повторюєте процедуру до тих пір, поки пляма, нарешті, стане практично непомітною.
  • Червоне вино — один із найнеприємніших забруднювачів. Видаляється або оцтом / лимонною кислотою, або спиртом + гліцерин, або сумішшю рідкого мила, етилового й нашатирного спирту. Перша комбінація для світлого дивана, друга — для бежевих, персикових, цегляних та інших подібних відтінків, наприклад, як прямий диван “Табу”, третій рецепт — для темних кольорів.

Ми розібрали з вами найпопулярніші варіанти плям. Зазвичай типовими комбінаціями спецзасобів можуть видалитися практично всі подібні забруднення. Звичайно, якщо мова не йде про зеленку, фукорцин тощо.

Важливо!

А ось якщо ви розлили йод на диван, то надайте першу допомогу, але можете сильно не впадати у відчай, як з іншого хімією. І не викликати в паніці професіоналів, які займаються хімчисткою диванів в домашніх умовах. Це летюче з’єднання рано чи пізно випарується з поверхні. Вам потрібно буде просто почекати від декількох днів до декількох тижнів.

Чистка тканинних диванів вдома

Якість сучасних тканинних диванів, звичайно, не можна порівняти з виробами минулих поколінь. Сировинний склад і спосіб переплетення волокон в оббивках такі, що більшість типових забруднень не складає надто вже сильну загрозу. Проте однаково потрібно дотримуватися низки правил.

  • Проводити чистку й хімчистку дивана вдома регулярно.
  • Починати мийку тільки після того, як були видалені всі сухі забруднення.
  • Видаляти плями якомога швидше, бажано відразу ж після їхньої появи.

І найголовніше: намагайтеся вибирати дивани зі знімними чохлами, як тут. Тому що цей простий елемент економить і ваші кошти, і ваші нерви, і ваш час.

Чистка шкіряних диванів в домашніх умовах

Чистка шкіряних диванів або виробів зі шкірозамінника проходить набагато легше, ніж тканинних. Вони дуже добре реагують на застосування спеціальних засобів, вологих ганчірок й губок, іноді навіть і мильного розчину. До них практично не пристає жир, вино, кава… Звичайно, якщо вчасно видаляти пролиті продукти харчування.

Так, чому ж ми частіше плануємо придбати м’які меблі з тканинними чохлами? Усе просто: якщо ви хочете облаштувати простір будинку й дійсно зробити його затишним, то максимум, що ви можете собі дозволити — це штучна замшева тканина. А ось за ступенем вразливості до забруднень й легкості хімчистки в домашніх умовах штучна замша знаходиться десь посередині між шкірзамінником і тканиною.

Чистка диванів вдома: видаляємо плями з рогожки, велюру та їхніх мікроверсій

Великою популярністю для оздоблення меблів користуються такі тканини, як велюр, рогожка, мікровелюр і мікророгожка. Для виготовлення велюру застосовують поліестер і бавовну як основу, добавка - нейлонова нитка. Завдяки оригінальній структурі тканини (вузькому рубчику) вона відрізняється антиковзаючим ефектом. Мікровелюр характеризується м'якістю і стійкістю до вигоряння. Якщо виріб з велюру або його мікроверсії забруднився, чистка диванів на дому в цьому випадку - справа нескладна. Завдяки короткому ворсу матеріалу, його легко можна почистити від плям за допомогою пилососа і вологої губки. Це ж можна сказати і про рогожку (а також мікророгожку). Дивани з цього матеріалу дуже практичні і зносостійкі. Щоб надати меблям первинного вигляду, можна обійтися сухим чищенням. Ви завжди зможете замовити безкоштовні зразки тканин на нашому сайті, щоб на власні очі переконатися в якості оббивки.

Хімчистка дивана вдома — позбавляємося від слідів крові й сечі

Продукти життєдіяльності людини — останнє, про що ми поговоримо. Чистка поверхонь від усього цього — завдання не тільки неприємне, але і складне. Хоча, ми ж пам’ятаємо, для нас не буває нічого неможливого!

Отже, хімчистка від плям сечі. Вони виводяться оцтовим розчином 1 до 3. Після того, як цей розчин простоїть як мінімум 3 години, зверху потрібно посипати рясно содою, міняти мінімум 5, а то і всі 10 разів. Якщо диван світлий, після всього цього можна нанести перекис водню. Потім знову соду, а потім пропилососити.

Кров видаляється холодною водою! Для початку потрібно дуже багато разів промити забруднене місце звичайною холодною водою. Коли почне бліднути, замінити звичайну воду на гіпертонічний розчин. Хімчистка диванів від крові в домашніх умовах — неважке завдання, особливо якщо до нього підійти з ретельністю. Наприкінці потрібно на світлий диван нанести перекис водню, а на темний — нашатирний спирт.

Залишіть свій коментар
Більше надихаючих статей