Меню
Кошик

Диван в дитячу кімнату: секрети його вибору

Ізі кушетка 20420 грн Детальніше

Вибрати зараз

Все більше сучасних батьків, облаштовуючи спальню для власного малюка, як спальне місце обирають дитячий розкладний диван. І це цілком виправдано. Адже за умови правильного вибору подібний предмет меблів, крім надання комфортного місця для сну, здатний виконувати ще кілька корисних функцій. Зокрема:

  • стати тим самим «острівцем комфорту» для дитини і його друзів, де зручно і весело читати книги, влаштовувати посиденьки, а іноді і приймати товаришів на ночівлю;
  • звільнити додатковий простір для ігор і розваг дітей. Це особливо актуально в умовах малогабаритних квартир;
  • стати хорошим місцем для зберігання не тільки постільної білизни малюка, але і його іграшок. Це стає можливим завдяки містким коробам, якими, зазвичай, оснащені практично всі моделі сучасних дитячих диванів.

Однак все це здатні забезпечити тільки ретельно продумані та бездоганно спроєктовані дитячі м'які меблі. А як їх вибрати, поговоримо далі.

Диван в дитячу: яку конструкцію і розмір вибрати?

Найчастіше в процесі вибору дитячого дивана одною з основних вимог батьків є його компактність. Адже рідко, в якому домі зустрінеш дитячу кімнату, здатну похвалитися великими габаритами. А значить, вмістити в неї громіздкий предмет м'яких меблів не вдасться, як би цього не хотілося.

В такому випадку ідеальним варіантом для дитячої стануть розкладні дивани. Вони можуть бути як прямими, так і кутовими – обидві ці модифікації в зібраному вигляді не займають багато простору в кімнаті, а в розкладеному – надають повноцінне місце для сну.

Дріфт кушетка 12140 грн Детальніше

Вибрати зараз

Дитячий м'який диван: який механізм трансформації вибрати?

Механізм трансформації – ще один важливий критерій вибору дивана в дитячу. Оскільки саме від нього залежить те, наскільки зручний він буде в експлуатації. І не тільки для дорослого, але і для дитини, яка, непомітно для своїх батьків подорослішає і в один з днів заявить їм – «я сам», намагаючись розкладати власне спальне місце самостійно.

З огляду на цей факт, вибирати для дитини в Києві або в будь-якому іншому місті України варто той м'який диван, у якого найбільш надійний, зрозумілий і простий механізм трансформації. До них належать такі:

  • єврокнижка – найоптимальніший варіант для дітей. А все тому, що розкласти його зможе без труднощів навіть малюк. Все, що йому потрібно для цього, – так це потягнути край сидіння на себе і опустити спинку, попередньо взявшись за її верхню частину. Крім того, часто такі дитячі дивани оснащені місткими коробами, придатними для зберігання спальної білизни та інших дитячих атрибутів;
  • «Дельфін». Володіючи невеликими габаритами та не дуже масивними спинками, дивани з цим механізмом трансформації, в тому числі, прекрасно підходять для дитячої кімнати. За легкість їхнього розкладання відповідає дворівневий механізм важеля. Пристрій «дельфін» можна зустріти як в традиційних прямих м'яких диванах, так і в кутових моделях. Завдяки тому, що конструкція подібного типу дуже проста в експлуатації, вона буде «під силу» навіть чотирирічній дитині;
  • «Акордеон». Цей механізм розкладання працює за аналогією з відповідним музичним інструментом – спальне місце тягнеться вперед на кшталт міха акордеона. В результаті таких нехитрих маніпуляцій виходить просторе диван-ліжко. А в зібраному вигляді така меблева конструкція, навпаки, – дуже компактна.

Звичайно ж, на сучасному ринку представлені й інші варіанти трансформації дитячих диванів, купити які можна за прийнятною ціною, але розкладати їх дітям буде досить важко. А ось в спальні підлітка такі вироби знайдуть місце.

Вибираємо диван в дитячу: на якій оббивці зупинитися?

Здавалося б, з того різноманіття забарвлень і матеріалів для дитячих диванів, доступних на сучасному ринку, вибрати батькам найбільш підходящий варіант оббивки буде абсолютно нескладно. Але, як показує практика, цей етап – один з найскладніших, віднімає у них багато часу і сил. Адже вони або зовсім не знають, чого хочуть, або точно впевнені в тому, якого кольору і фактури диван в дитячу їм потрібен, але чомусь знайти його ніяк не можуть.

Тож, пропонуємо вам кілька цінних порад, які неодмінно допоможуть вибрати дитячі м'які меблі з «ідеальною» оббивкою.

З огляду на той факт, що діти в будь-якій ситуації залишаються дітьми, тому розраховувати на те, що вони будуть дбайливо ставитися до меблевої конструкції, піклуючись, щоб на ній не з'являлися різного роду плями та забруднення, звичайно ж, не варто. Зважаючи на це, краще віддати перевагу тій оббивці для дитячого дивана, яка не боятиметься вологи та буде легко чиститися. До подібного диванного покриття можна віднести:

  • флок. М'яка, приємна на дотик і вологостійка, ця тканина легко витримує численні «атаки» «незрілих» художників, їхні «чаювання» та інші дитячі пустощі. Все це швидко і легко відмивається. Ба більше, дитячому дивану з подібним покриттям не страшні навіть кігті тварин;
  • мікровелюр. Практична тканина, дуже м'яка на дотик. Можна використовувати не тільки однотонні варіанти, але і мікровелюр з принтом. Матеріал є екологічно безпечним, антистатичним і "дихаючим". Підібрати принт ви зможете зі своєю дитиною;
  • мікрофібра. Головна перевага цього матеріалу полягає в тому, що він не утворює ковтунців і не линяє, навіть через багато років його експлуатації. Але є у нього один недолік – небагата колірна гамма. Однак вона компенсується простотою в догляді;
  • велюр. Еластичний, зносостійкий, м'який і приємний на дотик, цей матеріал ідеально підходить для дитячого дивана. Він не мнеться, не вигоряє, легко чиститься і «дихає», а значить, незамінний в спальні дитини.

Вибирати в дитячу кімнату диван зі шкіряною оббивкою абсолютно недоцільно. Оскільки влітку на такому матеріалі шкіра вашого малюка буде потіти, а взимку – мерзнути.

Ізі кушетка 20420 грн Детальніше

Вибрати зараз

Якого кольору диван в дитячу вибрати: що радять психологи?

Якщо запитати у дитини, якого кольору диван йому подобається більше, то, безумовно, він вибере меблеву конструкцію в яскравому забарвленні або з улюбленим мультяшним героєм «на борту». Але чи доречно це? Не завжди. І ось чому:

  • враховуючи той факт, що діти швидко дорослішають і їхні захоплення стрімко змінюються, а отже, досі улюблений герой мультфільму, вже через деякий час буде небажаним «гостем» в дитячій спальні;
  • до того ж, яскраві кольори здатні негативно впливати на нервову систему дитини, тим самим відволікаючи його від сну.

Але це зовсім не означає, що на стадії вибору дивана в дитячу не потрібно враховувати думку дитини. Просто ваше завдання, як мудрого батька, – направити його думки в потрібне русло. Як це зробити? Все просто.

Завчасно підібрати кілька найбільш вдалих за колірною гамою предметів меблів, а юний покупець нехай скаже останнє слово. Адже дитячий диван повинен не тільки подобатися своєму власникові, а й добре вписуватися в інтер'єр спальні.

Крім усього іншого, дитячі м'які меблі повинні підходити дитині за кольором. Щоб вибрати для власного малюка диван, ідеально сприятливий з психологічної точки зору, батькам важливо зрозуміти, як різні кольори й відтінки впливають на його характер і настрій. Отже:

  • світло-зелені тони прекрасно заспокоюють дитячу нервову систему, тому диван подібного кольору варто розмістити в дитячій гіперактивного малюка. Звичайно ж, якщо ви хочете, щоб він став спокійнішим;
  • м'які розкладні дивани в жовтих відтінках допоможуть активізувати мозкову діяльність юного власника і створити йому гарний настрій;
  • помаранчевий колір, в тому числі, добре впливає на дітей будь-якого віку, роблячи їх більш енергійними. Отже, якщо ваш малюк дуже спокійний, йому в дитячу варто вибрати помаранчевий диван;
  • часто батьки купують для хлопчика синій або блакитний диван. Але ці кольори по-різному впливають на дітей. Блакитний сприяє заспокоєнню, тоді як синій – пробудженню творчого потенціалу. Це потрібно враховувати в процесі вибору м'яких меблів в спальню дитини.

Що ж стосується червоного дивана в дитячу, то психологи радять відмовитися від подібного рішення. Адже такий насичений колір здатний надовго зіпсувати малюкові настрій, і навіть стати причиною затяжної депресії.

Дитячий диван для сну – вибираємо якісний наповнювач

Щонайперше, диван в дитячій потрібен для сну. А, як відомо, перетворити його в комфортне спальне місце здатний тільки якісний наповнювач. Саме тому так важливо знати, яка «начинка» ховається під яскравою «обгорткою», іменованою оббивкою. Отже, сучасні виробники використовують в дитячих диванах такі види наповнювачів:

  • поєднання пружинних блоків (пружних Pocket spring) і м'яких невагомих складових. Правильна комбінація цих елементів надає можливість створювати по-справжньому ортопедичні дивани, що дозволяють дитячому хребту розташовуватися в правильному положенні під час сну. Подібні м'які меблі – ідеальне рішення для маленьких непосид – як для хлопчиків, так і для дівчаток. Вони цілком можуть скласти конкуренцію будь-якому ліжку з ортопедичним матрацом. А недорого купити такий диван в дитячу можна в інтернет-магазині Wowin;
  • пінополіуретан. Цей наповнювач відомий своєю довговічністю і гіпоалергенністю. Він не деформує спальне місце і не накопичує пилу. Але є у нього один недолік – добре всотує та нездатний до просушування. Тому, якщо ваш малюк ще перебуває в тому віці, коли трапляються «мокрі» нічні пригоди, тоді про дитячий диван з подібною «начинкою» краще поки забути;
  • дюрафіл. Цей варіант диванного наповнювача виготовляється з поліестеру, тому не дивно, що за своїми експлуатаційними властивостями він нітрохи не поступається пружинним блокам. Та й до того ж, він має антибактеріальні властивості;
  • холлофайбер. Подібний матеріал також прекрасно підходить як наповнювач для дивана-ліжка в дитячу. А все тому, що він може похвалитися гіпоалергенними властивостями, а також нездатністю накопичувати в собі пил та різні аромати.

Яку «начинку» для дитячого дивана вибрати, рішення, безумовно, за вами. Але пам'ятайте: вона повинна мати, як мінімум, середній ступінь жорсткості. Оскільки занадто м'яка поверхня не зможе забезпечити хребту дитини правильне положення.

Диван в дитячу – вибираємо його під вік дитини

На стадії вибору дитячого дивана вік дитини не менш значущий, ніж його конструктивні особливості, механізм трансформації, оббивка і наповнювач. Власне тому купувати його варто, відштовхуючись від вікових особливостей його майбутнього власника. Так, наприклад:

  • малюкам двох-п'яти років більше підійдуть спеціальні розкладні мінідиванчики, також іменовані «малими». Маючи невеликі габарити, вони не займуть багато місця в дитячій. Завдяки цьому в кімнаті буде більше простору для ігор;
  • дітям старшого віку (шість років і більше) краще купувати кутові дивани або софи. У цьому випадку вибір залежить від внутрішнього оздоблення спальні та уподобань юного критика;
  • вибираючи диван для підлітка, важливо зупинитися на повнорозмірній меблевій конструкції, що відповідає габаритам дорослої людини. Якщо ж в кімнаті обмежено вільний простір, тільки в цьому випадку варто віддати перевагу компактному варіанту.

По-справжньому якісний, надійний і функціональний диван в дитячу, який прослужить не одне десятиліття (адже створений старомодним класичним способом – власноруч українськими майстрами), можна недорого купити в інтернет-магазині Wowin з доставкою в будь-яке місто України.

Дріфт кушетка 12140 грн Детальніше
Залишіть свій коментар
Більше надихаючих статей